• +90 222 631 20 07
  • +90 222 631 22 10
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Haberler

Balya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, ‘Bayram Havası’ isimli projeleri dâhilinde; Mihalıççık’ta Yunus Emre İlkokulu öğrencileri ile buluştu

Mihalıççık'a bayram havası getirdiler
İstanbul ile Eskişehir’den gelen ve üniversite öğrencilerinden oluşan Balya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, ‘Bayram Havası’ isimli projeleri dâhilinde; Mihalıççık’ta Yunus Emre İlkokulu ve Şehit Ramazan Manastır Ortaokulu’ndaki çocuklarla buluştu.

28 Ekim’de gelerek kendi emekleriyle okulun bakım onarımlarını yapan gönüllüler, çocukların daha iyi bir eğitim almasına olanak sağlayacak bir ortam oluşturmaya çabaladılar.

29 Ekim sabahı çocukların törenlerini aileleriyle izleyip çocuklarla oyunlar oynayan gönüllüler, getirdikleri ayakkabı, kitap, kırtasiye, çanta hediyeleriyle miniklere tam bir ‘Bayram Havası’ yaşattı.

Çalışmalarının bütün gençlere ve gelecek nesillere örnek olmasını dileyen gönüllüler, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Sözüne, “Biz borcumuzu bu şekilde ödemeye karar verdik. Yüzünde gülümsemesi eksik olan tek bir çocuk kalmayana kadar da çalışmaya devam edeceğiz.” Sözleriyle karşılık verdiler. Gençlerin bu çalışması ise ilçe halkının takdirini topladı.


© 2021 Tüm hakları Mihalıççık Belediye Başkanlığına aittir.
Version : 1.5.1